Skorzystaj z oferty monitoringu przetargów

Obecnie przetargi to jeden z najlepszych sposobów na to, aby firmy miały możliwość zdobycia niezwykle ciekawych i intratnych zleceń, które pozwolą im się rozwijać, budować pozycję na rynku i nawiązywać współpracę z innymi przedsiębiorstwami. Jako, że liczba ogłaszanych przetargów nieustannie wzrasta, dlatego też bardzo trudno jest odpowiednio monitorować wszystkie pojawiające się oferty – wymaga to poświęcenia sporej ilości czasu zwłaszcza, jeśli spośród ogłaszanych przetargów chcemy wybierać wyłącznie takie, które odpowiadają działalności naszego przedsiębiorstwa. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z usług firm oferujących monitoring przetargów. Jeżeli prowadzimy działalność i chcielibyśmy spróbować swoich sił w przetargach, lecz poszukiwanie odpowiednich ofert jest dla nas zadaniem zbyt czasochłonnym, wówczas na pewno warto przemyśleć skorzystanie ze specjalistycznych firm, których oferty z łatwością powinniśmy odnaleźć w Internecie.

Monitoring przetargów ułatwia znalezienie odpowiedniej dla nas ofertyWarto zauważyć, że liczba firm oferujących tego rodzaju usługi cały czas rośnie. W Internecie takie firmy zazwyczaj umieszczają informacje o odbywających się przetargach, jednak dostęp do tych informacji wymaga najczęściej rejestracji, a nierzadko również i uiszczenia opłaty. Możemy także znaleźć oferty firm, które wyszukują konkretne przetargi na zamówienie przedsiębiorstw. Wówczas zleceniodawcy dokładnie określają wymagania związane z przetargiem, a firma zajmująca się ich monitoringiem poszukuje wszystkich ofert spełniających warunki postawione przez dane przedsiębiorstwo. Oczywiście decydując się na takie rozwiązanie musimy liczyć się ze znacznie większymi kosztami, choć zwolennicy takiej opcji wskazują na to, że jest ona niezwykle wygodna i korzystna dla przedsiębiorstwa – szczególnie, jeśli dana firma oprócz monitoringu przetargów oferuje również inne usługi, np. analizy rynku czy szeroko rozumiane doradztwo. Co ciekawe, w niektórych serwisach oferujących monitoring przetargów mamy możliwość samodzielnego wyszukiwania interesujących nas ofert przy pomocy specjalnej wyszukiwarki przetargów. Na pewno tego rodzaju rozwiązanie jest bardzo wygodne, jednak musimy pamiętać, aby korzystać jedynie ze sprawdzonych serwisów, które regularnie uzupełniają oferty przetargów, gdyż w przeciwnym razie stracimy tylko czas, a nierzadko i pieniądze, które należy zapłacić za dostęp do takiej bazy przetargów.

Pod jakim kątem profesjonalna firma monitorująca przetargi może poszukiwać dla nas odpowiednich ogłoszeń? Najczęściej firmy wyszukują je zwracając uwagę na branżę, zasięg terytorialny, treść (np. nazwa produktu, rodzaj robót czy technologii) oraz źródła publikacji (np. uwzględniają wyłącznie te, które ukazały się w Biuletynie Zamówień Publicznych). Bardzo wiele firm korzysta również z kryteriów cenowych – wówczas ustala się minimalną i maksymalną wartość przetargu. Na pewno interesującym elementem profesjonalnych firm oferujących monitoring przetargów jest tworzenie różnego rodzaju raportów i prognoz związanych z aktualną sytuacją na rynku zamówień publicznych. Nie ulega wątpliwości, że dokładna analiza rynku zamówień publicznych może przynieść przedsiębiorstwu wiele korzyści – zapewnić przewagę konkurencyjną nad innymi przedsiębiorstwami, pomóc w podejmowaniu strategicznych decyzji czy też zwiększyć możliwości adaptacyjne firmy do nieustannie zmieniającej się sytuacji na rynku. Innym elementem oferty, na który warto zwrócić uwagę jest profesjonalne doradztwo zapewniane przez firmy monitorujące przetargi. Taka opcja z pewnością zainteresuje przedsiębiorstwa, które nie posiadają odpowiedniego doświadczenia i nie zatrudniają osoby odpowiedzialnej za zagadnienia związane z przetargami.

Jak zostało wspomniane wcześniej, na polskim rynku działa coraz więcej firm oferujących monitoring przetargów, dlatego też bardzo ważne jest przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z oferty jednej z nich, aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat jakości usług przez nie oferowanych. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrana przez nas firma posiada niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, dzięki którym będzie w stanie pomóc naszemu przedsiębiorstwu w zagadnieniach związanych z przetargami. W uzyskaniu niezbędnej wiedzy pomogą nam chociażby specjalistyczne forma internetowe, które poruszają tematykę przetargów. Osoby będące użytkownikami takich forów zamieszczają na nich swoje opinie, doświadczenia i uwagi związane z różnymi firmami oferującymi monitoring przetargów. Dzięki temu możemy w łatwy sposób uzyskać dostęp do wielu przydatnych informacji na temat tego rodzaju firm. Jeżeli np. jakaś firma posiada bardzo dużo negatywnych opinii, to z pewnością nad skorzystaniem z jej oferty powinniśmy się dokładnie zastanowić. Na pewno rozsądnym rozwiązaniem będzie także zaczerpnięcie opinii wśród znajomych przedsiębiorców, którzy mieli okazję korzystać z usług takich firm. Ich doświadczenia mogą okazać się niezwykle cennym materiałem do przemyśleń, dlatego na pewno warto z takiej pomocy skorzystać.

Innym sposobem na upewnienie się czy dana firma zapewni nam wysokiej jakości usługi jest zwrócenie uwagi na jej stronę internetową. Jeżeli będzie ona zawierała profesjonalnie przygotowane, aktualne informacje na temat działalności firmy i przetargów to na pewno takie drobne elementy powinny działać na korzyść danej firmy. Zdecydowanie powinniśmy natomiast unikać oferty firm, które na swojej stronie umieszczają nieaktualne ogłoszenia lub wyniki przetargów, a także nie informują na bieżąco o swojej działalności. Nie ulega wątpliwości, że skorzystanie z usług takiej firmy będzie sporym ryzykiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s